Seedlings
Live berry plants & vegetable seedlings grown locally, here in Chilliwack
You got your raised beds, trellises, and filled them with soil… The final step is the plants! We offer two varieties of blueberry bushes, as well as a wide variety of vegetable seedlings including heirloom tomatoes, eggplants, peppers, cucumbers, pie pumpkins and even artichokes!
All varieties have been tested in our own garden, as well as those of our CSG Growers, to make sure they thrive and produce well in the Fraser Valley region.
Sungold
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Tyria
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Blush
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Imperial Star
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Patio Baby
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Katrina
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Mercury
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Jaune Flamme
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Alsu
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Red Pearl
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Shishito
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Zucchini
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Cherokee Purple
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Calliope
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Sylvan Gaume
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Beatrice
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Sweet Granite
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Aji Pineapple
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Black Seaman
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Winter Luxury
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Japanese Black Trifele
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Orient Express
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Mandarin Cross
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Caspian Pink
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Itachi
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Granadero
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Sugar Baby
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
The Thong
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Santa Fe Grande
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Gulliver
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Sunshine
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Goldie
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Chocolate Stripes
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Fat man
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Kaliningrad
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Japanese Orange Trifele
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Snow leopard
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Butterscotch
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Hot Armenian Pepper
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Snowflake
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Banana legs
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Pickling Barrel
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Tromboncino
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Ox Ear
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per
Excelsior
- Regular Price
- $4.00
- Sale Price
- $4.00
- Regular Price
-
- Unit Price
- per